Device Brama garażowa również może być odpowiedzialna za straty ciepła – jest to szczególnie istotne, jeśli garaż przylega do domu, a nie jest wolnostojący (jeśli jest, straty ciepła również są istotne, o ile garaż jest ogrzewany).

Drzwi garażowe bywają ocieplane i nieocieplane. Ocieplenie drzwi garażowych polega na zaopatrzeniu ich w dodatkową warstwę termoizolacyjną (zwykle umieszczone między zewnętrzną a wewnętrzną warstwą połaci drzwi garażowych pianka poliuretanowa lub styropian). Garaże ogrzewane (a także bez ogrzewania, ale przylegające do domu) powinny być zaopatrzone w drzwi ocieplane – pozornie są tylko droższe, biorąc pod uwagę późniejsze oszczędności, wynikające z mniejszych strat ciepła. Ocieplone drzwi garażowe mają często współczynnik przenikania ciepła U poniżej 1 W/(m²K).

Device Bramy garażowe można też podzielić (m.in.) na segmentowe (składane) i uchylne. Różne (lepsze lub gorsze) mogą być ich właściwości termiczne – tymczasem do miejsc, przez które ciepło ucieka bardziej, zaliczyć można pojedyncze profile łączone zawiasami, mają one zwykle też gorsze właściwości termoizolacyjne – szczególnie na miejscach łączeń.

Oczywiście nie tylko sama brama garażowa chroni przed stratami ciepła. Podobnie jak w przypadku drzwi zewnętrznych do domu oraz okien, ważną kwestią jest szczelność gumowych uszczelek. To one najczęściej są przyczyną widocznej na termogramach infiltracji zimnego powietrza do wnętrza garażu, pozwalają także zatrzymać wilgoć przed przedostaniem się do środka.Więcej czytaj w części kontrole z wewnątrz: drzwi garażowe.