Powyżej: rażące błędy (infiltracja zimnego powietrza, wychładzanie się sufitu i powstawanie wilgoci na suficie, nad którym znajduje się ogrzewane kolejne pomieszczenie). W tym przypadku powyżej, sufit nie jest wyłożony płytami G-K, a więc źródła problemu należy szukać w wadliwej konstrukcji budynku (w tym przypadku jest to dom budowany w technologii kanadyjskiej) lub w wadach powykonawczych (np. niestaranne i nierównomierne wyłożenie izolacji).

Zabudowa z płyt G-K jest bardzo popularnym sposobem wykańczania wnętrz. Otrzymana jednak gładka powierzchnia może kryć mostki termiczne, które szczególnie łatwo powstają w miejscu mocowania płyt do ścian konstrukcyjnych (w miejscu „placków” łączeniowych). Miejsca wyziębione z kolei sprzyjają zawilgoceniu płyt G-K. Dodatkowo, w przypadku montażu płyt G-K, kontrola termowizyjna czasem wskazuje na kolejny problem: mostki termiczne, pojawiające się na miejscu montażu stelaży do mocowania G-K (są one wówczas widoczne jako chłodniejsze, pionowe pasy).

Nie proponujemy oczywiście zaprzestania montowania płyt G-K, a jedynie zalecamy kontrolę prawidłowego montażu tychże. Przy prawidłowym montażu, powyższe wady nie mają zastosowania. Przykładowo, mostków termicznych, stosowanych przy montażu stelaży do mocowania G-K można uniknąć poprzez zastosowania 2-warstwowej izolacji termicznej lub specjalnej taśmy do izolacji termicznej profili.